Давайте спілкуватися

Новини

Сезон перевезення литовського зерна компанією LTG Cargo: відновлені зерновози з України та перевезення збільшились на п’яту частину

2022-09-26

До Литви прибув ексклюзивний поїзд з України. LTG Cargo, вантажна транспортна компанія групи «Литовські залізниці», привезла до Литви з України 36-вагонний потяг з 25 вагонами-зерновозами компанії, 9 платформами зануреними візками та 2 критими вагонами. Рухомий склад цієї компанії було привезено з територій, які менш постраждали від війни Росії в Україні. Планується, що повернені вагони поповнять парк власних вагонів компанії та вагонів, що орендуються литовськими зерновиробниками, зі зростанням перевезень зерна цього сезону.

Вагони з України, призначені для широкої колії, перевозилися вузькоколійкою. Для того щоб забезпечити безпечне та безперебійне транспортування за межі країни технічного парку, вагони-зерновози перевозилися зі спеціальними захисними укриттями на початку та наприкінці вагонного складу.

З початку російської війни в Україні транспортування вагонів LTG Cargo до Литви, що залишилися, було особливо складним через різні стандарти вимог до колій, митних процедур на українському кордоні та обмеження швидкості в Польщі для цього виняткового поїзда. Повернення вагонів до Литви було здійснено у співпраці з дочірньою компанією LTG Cargo Ukraine, «Українськими залізницями» та польською компанією PKP Cargo.

«Перевезення цих зерновозів важливе з двох причин. По-перше, це ще більше зміцнило компетенцію нашої команди у складних міжнародних перевезеннях з України. Разом із цими зерновозами ми зможемо доповнити потужності, які необхідні для перевезення литовської сільськогосподарської продукції. Зростає потреба у ефективному транспортуванні сільськогосподарської продукції країни – у серпні цього року ми перевезли навіть на п’яту частину (21%) більше, ніж торік. Ми очікуємо, що цього року обсяг перевезень досягне або навіть перевищить показники 2021 року», – каже Егле Шіме, генеральний директор LTG Cargo.

За даними LTG Cargo, у серпні цього року залізницею до Клайпедського морського порту було перевезено понад 430 тисяч тонн литовської сільськогосподарської продукції. Для порівняння, за цей же період минулого року компанія перевезла близько 360 000 таких вантажів. Загалом у 2022 році до вересня компанія перевезла майже 1,36 млн. тонн литовського зерна, а за весь 2021 рік – близько 2,3 млн. тонн.

Зростання обсягів перевезень пов’язане з урожаєм та активною співпрацею з клієнтами, а також із ще більш ефективним формуванням вагонних складів LTG Cargo цього року (повний склад формується в один час та в одному місці, без переформування на проміжних станціях) та добре спланованими потужностями, необхідними для перевезення цих вантажів залізницею.