Давайте спілкуватися

Новини

Керівник «LTG Cargo Ukraine» – про можливості та перспективи діяльності в Україні шляхом відкриття «Північних воріт»

2021-12-22

Робота, яка виконана в Україні цього року, заклала міцний фундамент на 2022 рік для майбутніх проектів та партнерства, – стверджує керівник «LTG Cargo Ukraine» Саулюс Стасюнас. За його словами, український ринок надзвичайно великий і складний, але водночас має широкий потенціал для нових бізнес-можливостей та задоволення мінливих потреб учасників ринку.

LTG Cargo відкрила дочірню компанію в Україні ще 2020 року. Які здобутки Ви виділили б за цей час?

Чимала частина робіт, яку вдалося виконати в цьому році, може здатися невидимою, проте вона була необхідна для того, щоб почути очікування ринку та закласти основу для успішного та ефективного бізнесу в наступному році. Ще цьогоріч в Україні ми почали активно виходити на ринок та надавати транспортно-експедиційні послуги, уклали понад десять попередніх договорів оренди локомотивів ЧМЕ3, підписали більш як дванадцять договорів з логістичними партнерами, а також організували й уклали договори на технічне обслуговування та ремонт тепловозів. Ми хочемо запропонувати нашим клієнтам та партнерам нові способи ведення бізнесу, зробити свій внесок у створення більш екологічних інтермодальних вантажних перевезень, і, зрештою, запропонувати проекти в галузі електричної тяги, важливість яких у регіоні тільки зростатиме.

У вересні цього року ми офіційно відкрили офіс у Києві. Разом з головою правління Української залізниці О. Камишиним ми обговорили найважливіші напрямки діяльності, в яких ми можемо бути корисними та працювати разом – це, зокрема, перевезення напівпричепів за маршрутом Клайпеда-Чорноморськ, які набувають все більшої значущості, а також нові виклики та можливі рішення щодо оренди локомотивів, ремонту вагонів та виробничих послуг. Не менш важливим є питання, як зміцнити міжнародне співробітництво з партнерами в Україні та забезпечити безперешкодний потік вантажів між країнами.

Якщо говорити про прийдешній рік, то які найближчі плани?

Український ринок вантажоперевезень надзвичайно великий і складний, тому ми у своїй діяльності прагнемо заповнити певну нішу на цьому ринку, яка, як ми вважаємо, ще не заповнена, та надавати якісні послуги тягового рухомого складу. Іншими словами, ми насамперед прагнемо швидко та гнучко реагувати на потреби клієнтів. Потенціал Північних воріт для власників та експедиторів українських вантажних компаній також може бути посилено, тому ми намагатимемося розвивати можливості для перевезення вантажів клієнтів через Литву та Клайпедський порт на інші ринки. Ми вже маємо групу експедиторських послуг і можемо запропонувати логістичні послуги.

Звісно, нових викликів багато, але ми налаштовані позитивно. Ми відчуваємо увагу та підтримку нашого єдиного акціонера LTG Cargo, тому наступного року ми плануємо як нові інвестиції, щоб забезпечити реалізацію наших стратегічних цілей, так і зростання команди.

Щодо Литви, які можливості можуть відкритися для українських клієнтів у цій країні?

Наразі ми активно обговорюємо та прислухаємось до потреб вже існуючих та потенційних клієнтів. Ми бачимо, що їх цікавлять дві основні можливості у Литві – перевезення вантажів до Скандинавії та інших європейських країн через Клайпедський порт та послуги інтермодальних терміналів у Вільнюсі та Каунасі, які належать нашій материнській компанії «LTG Cargo». Я переконаний, що значення інтермодального терміналу в Каунасі тільки зростатиме – це найдальша східна точка європейської колії (тобто вузької). Крім того, у цій точці перетинаються дороги трьох важливих регіонів: із Західної Європи, Скандинавії та країн Сходу, а також у цій точці перетинається залізнична колія різних стандартів.

 

Ви згадали про перевезення напівпричепів, які основні перспективи мультимодального транспорту?

Це нова послуга, а все нове має знайти свій шлях на ринку. Колеги в Литві вже зараз бачать потребу в перевезеннях напівпричепів до Західної Європи, що стрімко зростає. Працюючи в Україні, ми також оптимістично налаштовані. Ще в першому кварталі наступного року ми з партнерами плануємо розпочати пробні перевезення за маршрутом Чорноморськ – Драугісте. Над цим питанням ми активно працюємо з Українськими залізницями. Надалі ці пробні перевезення мають перетворитися на регулярні інтермодальні поїзди, які курсуватимуть двічі на тиждень. Ми бачимо на ринку великий потенціал – близько 50 тисяч напівпричепів на рік.

Україна виділяється величезним потенціалом – сьогодні Україна транспортує понад 300 мільйонів тон вантажів, обсяг яких міг би зрости до 450 мільйонів тон – а це лише ринок залізничних вантажоперевезень. Наразі перевозиться лише 160 тисяч TEU, хоча потенціал зростання їх перевезень становить до 1 мільйона TEU на рік.

На завершення, чекаючи великих свят, що хотілося б побажати ринку в Україні?

Напевно, я вас не здивую, якщо скажу, що насамперед хочу побажати всім теплих свят та спокійнішого року. Незважаючи на пандемію, я вірю, що і цього, і наступного року у нас буде багато можливостей. Тому побажав би надійних партнерських відносин, важливих відкриттів та досягнення нових цілей.

«LTG Cargo Ukraine» розвиває діяльність із залізничних вантажних перевезень в Україні, надає конкурентоспроможні послуги з оренди рухомого складу та вантажних перевезень, а також прагне зміцнити логістичні ланцюжки поставок між Литвою та Україною. 100 відсотків акцій компанії належать литовській компанії з залізничного перевезення вантажів АТ «LTG Cargo», яка є частиною литовської державної компанії АО «Литовські залізниці» та займає в Європейському Союзі 10 місце за обсягом