Давайте спілкуватися

Новини

Перспективи перевезення напівпричепів за маршрутом Одеса – Клайпеда

2021-02-10

Вантажна компанія «LTG Cargo», найбільша залізнична група в країнах Балтії «Lietuvos Geležinkeliai» («LTG»), готується до перевезення напівпричепів. Восени 2020 року в Литві — з морського порту Клайпеди перший напівпричіп вантажівки прибув на Вільнюський інтермодальний термінал («VIT»).

Під час випробування напівпричіп, який прибув на поромі з Данії до Центрального вантажного терміналу (CKT), був завантажений на спеціальну платформу поїзда «LTG Cargo» і транспортований до («VIT»). У Вільнюсі вантаж завантажили на напівпричіп і перевезли назад до морського порту Клайпеди.

“Під час проведення технологічних випробуваннь, ми прагнемо максимально підготовитися до регулярного транспортування напівпричепів. В 2020 році ми вже успішно транспортували напівпричепи з Німеччини до Литви, зараз проводимо випробування і в Литві, поєднуємо залізничний та морський транспорт по всьому ланцюгу вантажної логістики. Таким чином, ми плануємо запропонувати потенційним споживачам приєднуватися не лише в Литві, а й за кордоном (в Білорусі, Україні). У Європі перевезення напівпричепів потягом розвивається і набирає популярності з двох основних причин: по-перше, переїзд напівпричепів на залізницю звільняє дороги та підвищує безпеку дорожнього руху, а по-друге, це робить значний внесок у екологію шляхом істотного значного зменшення викидів CO2“ — зазначає Егідіюс Лазаускас, генеральний директор «LTG Cargo».

Регулярне перевезення напівпричепів «LTG Cargo», планує розпочати вже в 2021 році, клієнтам запропонують сполучення з портами скандинавських країн – Кіль, Карлсхам, Трелеборг.

В даний час відбувається активна комунікація з українськими чорноморськими терміналами в Чорноморську та Одесі, які також демонструють ініціативу щодо початку перевезення напівпричепів. Поєднавши ці портові термінали з Клайпедою, ринку можна було б запропонувати унікальний продукт на просторі 1520 та залучити транзитний рух напівпричепів з Туреччини до скандинавських країн. Планується, що цим маршрутом щороку може перевозитися до 10 000 тисяч напівпричепів.