Давайте спілкуватися

Новини

В Україні ми маємо намір здавати в оренду модернізовані тепловози

2021-02-03

Гендиректор ЛТГ Карго (LTG Cargo) Егідіюс Лазаускас про показники роботи компанії, парк локомотивів і вантажних вагонів, а також цілі стати лідером в області мобільності в Центральній і Східній Європі.

В середині січня ЛТГ Карго (LTG Cargo), вантажна компанія литовського залізничного перевізника „Литовські залізниці(Lietuvos Geležinkeliai), відкрила в Україні дочірню компанію ЛТГ Карго Україна (LTG Cargo Ukraine). Було заявлено, що це – крок до диверсифікації і реалізації стратегії міжнародного розвитку. У довгостроковій перспективі компанія має намір почати перевозити міжнародні вантажі в Україні, де щорічні обсяги залізничних вантажних перевезень приблизно в 6 разів більше, ніж в Литві.

За подробицями про роботу компанії і її планах в Україні ЦТС звернувся до гендиректора ЛТГ Карго (LTG Cargo) Егідіюса Лазаускаса.

Скільки вантажів перевезла LTG Cargo в 2020 році? Яке зниження було в порівнянні з 2019 роком?

У 2020 році LTG Cargo перевезла 53,4 млн тонн – це на 3% менше, ніж в 2019 році.

Який план вантажних перевезень на 2021 рік?

У 2021 року наші пріоритетні напрямки діяльності залишаться такими ж, як і в 2020-м: наша увага буде зосереджена на диверсифікації, проектах міжнародного розвитку, цифровізації та підвищенні ефективності.

Прогнози обсягів перевезень на 2021 рік у даний час ми розкривати не хочемо.

Чи виправдало ваші очікування відкриття дочірньої компанії в Польщі?

Наша експансія в Польщі складна і складається з декількох етапів: в даний час ми зосереджені на підготовці до інтермодальних перевезень зі стратегічним партнером ПКП Карго (PKP Cargo).

Які основні вантажі перевозить ЛТГ Карго (LTG Cargo)?

В даний час ми перевозимо в основному добрива, нафту і нафтопродукти, будівельні матеріали, продукти харчування і рослинну продукцію.

Скільки локомотивів у компанії? Що це за типи локомотивів?

В даний час в нашому парку 173 локомотива: 87 магістральних локомотивів і 86 маневрових. На початку роботи в Україні ми маємо намір здавати в оренду модернізовані маневрові та магістральні тепловози ЧМЕ3, 2М62, М62К, ТЕМ ТМХ.

Який розмір парку вагонів? Ми знаємо, що ЛТГ Карго (LG Cargo) планувала закупити 900 вагонів за 2 роки. Вам вдалося це зробити?

Зараз у нас близько 7,5 тисячі різних вагонів. Наші плани по розширенню парку вагонів залишаються в силі, і ми сподіваємося, що в цьому році зможемо добитися прогресу в реалізації проекту з придбання парку.

Чому ви вирішили відкрити філію в Україні саме зараз?

У нас є довгострокова бізнес-стратегія, головна мета якої – стати лідером в області мобільності в Центральній і Східній Європі, тому наш розвиток на міжнародних ринках, включаючи Україну, є частиною цієї стратегії. Ми – компанія, яка успішна в країнах Балтії, і ми хочемо внести свій вклад в стійке зростання українського залізничного ринку, в розвиток зеленого курсу і сприяти економічному співробітництву між Литвою і Україною.

Ми відкриті для різних партнерських відносин з метою створення просування залізничного транспорту. Звичайно, ми також бачимо можливості для більш тісної співпраці з українською залізницею.

Розкажіть про свій український офіс.

Генеральним директором ЛТГ Карго Україна (LTG Cargo Ukraine) недавно був призначений Саулюс Стасюнас. Раніше він очолював відділ розвитку бізнесу ЛТГ Карго (LTG Cargo). Колектив компанії буде розширюватися по мірі нашої діяльності.

Скільки вагонів у вас в Україні?

У нашому парку близько 7,5 тис. вагонів. Ми прагнемо використовувати їх максимально ефективно, і то, в якій країні вони будуть використовуватися, залежатиме від потреб бізнесу.

Було оголошено, що на першому етапі ЛТГ Карго Україна (LTG Cargo Ukraine) запропонує оренду рухомого складу, експедиторські та інші послуги з перевезення вантажів. Що буде входити в ці “інші послуги”? 

Оскільки ми належимо до найбільшої залізничної групі в країнах Балтії „Литовські залізниці“ (Lietuvos Geležinkeliai (LTG)), у нас великий досвід і велика компетенція в залізничному секторі. Залежно від потреб і можливостей ринку, ми відкриті для форм співпраці, які будуть сприяти розвитку залізничного ринку України та зростання конкурентоспроможності залізничного транспорту.

Чи можете ви назвати клієнтів, які готові орендувати ваші вагони в Україні? Які товари плануєте перевозити тут?

Ми відкриті для різних партнерських відносин, які принесуть користь всім залученим діловим колам.

ЛТГ Карго Україна (LTG Cargo Ukraine) планує в майбутньому стати міжнародним вантажним перевізником. Як скоро ви збираєтеся це зробити?

Це наша мета на довгострокову перспективу. В даний час ми пропонуємо надійні послуги оренди рухомого складу за конкурентноздатною ціною.

Як ЛТГ Карго Україна (LTG Cargo Ukraine) буде взаємодіяти з ЛТГ Карго Польща (LTG Cargo Polska)?

На даному етапі рано коментувати це питання.

У вересні Посол Литви в Україні заявив, що Литва зацікавлена в проведенні експерименту (пілотного проекту) з приватної локомотивною тягою в Україні. ЛТГ Карго (LTG Cargo) – одна із зацікавлених компаній? Якщо так, то в якій формі ви бачите свою участь в цьому пілотному проекті в Україні?

Вважаю, ми зможемо повернутися до цієї теми найближчим часом.